b_270_270_16777215_0_0_images_articles_koronac.jpg

Organizace Arigatou International vyhlásila s podporou Světové rady církví (SRC) kampaň „Víra v akci pro děti“ s cílem posílit snahy vedoucí k ochraně dětí během pandemie COVID-19 a po ní.

„Společné snahy o ochranu dětí nebyly nikdy tak důležité jako nyní. Bez okamžitých kroků riskujeme, že se tato zdravotní krize stane krizí dětských práv,“ říká úřadující generální tajemník SRC Rev. Prof. Dr. Ioan Sauca. „Garantujeme spolupráci na kampani a zapojení náboženských představitelů a komunit do společných globálních i regionálních snah o zastavení šíření COVID-19 – a do prevence násilí na dětech, které se kvůli pandemii, uzavření škol a omezení volného pohybu tolik zhoršilo.“

 

Kampaň Víra v akci pro děti stojí na klíčové roli, kterou hraje víra v krizových situacích při posilování odolnosti rodin a dětí, a na zásadním přispění náboženských představitelů k pozitivnímu vlivu na chování milionů svých stoupenců.

Je naplánováno několik virtuálních akcí s cílem posílit globální vazby mezi náboženskými představiteli, komunitami a organizacemi, které podporují děti, aby mohli spolupůsobit na změnu v chování a pomohli zastavit veškeré násilí vůči všem dětem.

Celosvětová kampaň také vytvořila praktické zdroje pro podporu náboženských představitelů a komunit, rodičů, pečovatelů, učitelů a dětí. SRC podpoří kampaň vlastními materiály a přidá odkazy na další zdroje navržené organizací Víra v akci pro děti.

Zdroj: www.oikoumene.org

Překl. KV


Nejnovější z ccsh.cz

Další aktuality pokračují na ccsh.cz