b_270_270_16777215_0_0_images_articles_cec_europe.jpg

Zůstaňme jednotní“ – uprostřed pandemie COVID-19 vyzývají církve k věrnosti společným evropským hodnotám

Zatímco pandemie COVID-19 nadále doléhá na Evropu a svět, vydali předsedové Konference evropských církví (CEC) a Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE) společné prohlášení, které zdůrazňuje důležitost jednoty a vyzývá všechny církve, komunity a politické vůdce, aby prokázali svou „věrnost evropským hodnotám“.

 

Společné prohlášení s názvem „Zůstaňme jednotní“, zveřejněné 2. dubna 2020, vybízí k projevu „společného závazku ke sdíleným evropským hodnotám jednoty a solidarity“ a podporuje politiky na odpovědných pozicích v zavádění „opatření vedoucích ke zmírnění sociálních, ekonomických a finančních otřesů“.

Předseda COMECE H. Em. Card. Jean-Claude Hollerich SJ a předseda CEC Rev. Christian Krieger vyjádřili hlubokou vděčnost těm, „kteří slouží svým spoluobčanům s empatií a vřelostí“ a ocenili „individuální i kolektivní iniciativy, které přicházejí s novými formami solidarity“.

Prohlášení bere na vědomí, že pandemie COVID-19 a její katastrofální následky zasáhly Evropu i celý svět velmi tvrdě. „Tím, že podrobila každého člověka, rodinu i komunitu zkoušce, odhalila současná krize zranitelná místa a zdánlivé jistoty našich politik, ekonomik a společností,“ píší v prohlášení.

„Místo abychom podlehli strachu a nacionalismu, nastal čas posílit mezinárodní spolupráci a humanitární pomoc, abychom mohli podpořit slabší zdravotnické systémy a regiony v nouzi.

Oba předsedové ocenili „četné strategické kroky“ vykonané EU a jejími členskými státy a podpořili čelné politiky v tom, aby s virem bojovali „odhodlaným, transparentním, empatickým a demokratickým způsobem“.

Pro více informací nebo rozhovor prosím kontaktujte:

Naveen Quyyum
Referentka pro komunikaci
Konference evropských církví
Rue Joseph II, 174 B-1000 Brusel
Tel.: +32 2 234 68 42
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web: www.ceceurope.org
Facebook: www.facebook.com/ceceurope
Twitter: @ceceurope

 


Nejnovější z ccsh.cz

Další aktuality pokračují na ccsh.cz