b_270_270_16777215_0_0_images_articles_shutterstock_1636880065-768x430.jpg

CEC (Konference evropských církví) je ekumenické společenství 114 církví ortodoxní, protestantské a anglikánské tradice z celé Evropy. Během krize způsobené COVID-19 jsme s našimi členskými církvemi, národními radami církví a partnerskými organizacemi nepřetržitě v modlitbách a solidaritě.

CEC doporučuje držet se pokynů a informací Světové zdravotnické organizace (WHO) i místních úřadů. Webová stránka WHO obsahuje nutné a aktuální informace a rady ohledně preventivních a zmírňujících opatření pro jednotlivce, organizace i státy.

 

Jak CEC reaguje?

Aby zajistila bezpečnost a zdraví svých zaměstnanců i celého společenství, přijala CEC společně s Církevní komisí pro migranty v Evropě přísná opatření, jimiž v souladu s pokyny místních úřadů zastavují chod Bruselské i Štrasburské kanceláře. V práci na svých programech pokračuje CEC online.

Předsednictvo Konference evropských církví: Rev. Christian Krieger, Rt. Rev. Guli Francis-Deghani a metropolita Kleofáš Švédska a celé Skandinávie zveřejnili výzvu církvím, aby zůstaly sjednoceny v modlitbách.

Viz zpráva: COVID-19: CEC vyzývá církve, aby zůstaly sjednoceny v modlitbách

Na popud papeže Františka sdíleli předseda CEC Rev. Christian Krieger a generální tajemník CEC Dr. Jørgen Skov Sørensen výzvu církvím, aby se 25. března spojily v modlitbě Páně.

Modlitby, poselství a kroky našich členů a partnerů

Členové a partneři CEC nabízejí poselství naděje a povzbuzení a sdílejí online zdroje nejen k výměně informací, ale také aby se vzájemně duchovně podpořili. V reakci na krizi konají na podporu těch nejzranitelnějších a nejizolovanějších.

CEC zde představuje webové stránky všech svých členských církví, národních rad církví a partnerských organizací, na nichž si můžete přečíst o jejich reakci na COVID-19.

Podporujeme mezinárodní ekumenický zdroj Světová rada církví: „Zvládání koronaviru“ určený ke sdílení informací, osvědčených postupů, modliteb a kroků a přispíváme na něj.

Pro aktuální zprávy od CEC, našich členů a partnerů čtěte naše Týdenní aktuality.

Pro další informace nebo sjednání rozhovoru piště prosím na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Překl.: KV
Zdroj: https://www.ceceurope.org/church-response-to-covid-19/

 


Nejnovější z ccsh.cz

Další aktuality pokračují na ccsh.cz