b_270_270_16777215_0_0_images_21_3OEKT_-_A4_plakat.jpg

Zveme všechny kirchentagové poutníky i nové nadšené zájemce na ekumenickou online bohoslužbu, která bude sloužena z českého Nymburka a německého Kelsterbachu v sobotu 15.5. 2021 od 19:00.

Vysílat budeme z evangelického sboru Friedensgemeinde v Kelsterbachu (Frankfurt nad Mohanem) a z kostela sv. Jiljí v Nymburce. Do bohoslužby bude zapojena lokální ekumena (Kateřina Roskovcová za ČCE, Jaroslav Krajl za ŘKC, Jan Kohout za CČSH, Pavel Paluchník za CB, Petr Plaňanský za KS a další), zazní také pozdravy od zástupců ERC ČR a ČBK a představí se nám i projekty dobré spolupráce lokální nymburské ekumeny. Překlad bohoslužby do češtiny bude zajištěn.

Další informace a také samotné promítání bohoslužby 15.5.2021 v 19:00 najdete na www.ekumenickarada.cz/kirchentag. Výzva letošního Kirchentagu zní „Jděte se podívat“ (Mk 6, 38), proto se nebojte také zapojit.

Po bohoslužbě bude příležitost k neformálnímu společenskému setkání všech zúčastněných prostřednictvím online platformy wonder.me. (Odkaz bude zveřejněn 15. 5. 2021)

Zájemci se mohou účastnit i dalšího kirchentagového programu konaného 13. – 16. května 2021, více informací zde – www.oekt.de .

Tisková zpráva:

Česko-německá bohoslužba u příležitosti ekumenického Kirchentagu bude online

Čeští a němečtí křesťané se v sobotu 15. května od 19.00 hodin sejdou ke společné online bohoslužbě. Tato akce se koná v rámci 3. ekumenického Kirchentagu s tématem z Markova evangelia „Jděte se podívat“.

Ekumenický Kirchentag je jedno z největších setkání katolíků a evangelíků v Německu a navazuje na tradici evangelického „Kirchentagu“ a katolického „Katholikentagu“, které se střídavě konají již po desetiletí každý rok. První ekumenický Kirchentag se uskutečnil v roce 2003 v Berlíně, druhý pak v roce 2010 v Mnichově.

V letošním roce se kvůli pandemickým opatřením jeho program musel z velké části přesunout online pod heslem „decentralizovaně a digitálně“. Ekumenická rada církví (ERC) a Česká biskupská konference (ČBK) se proto rozhodly uspořádat s podporou Česko-německého fondu budoucnosti alespoň virtuální setkání mezi českými a německými křesťany.

Pomocí videokonference se propojí evangelický kostel v Kelsterbachu u Frankfurtu nad Mohanem, kde se měl Kirchentag konat, a římskokatolický kostel sv. Jiljí v Nymburce. Zástupci různých křesťanských církví na české i německé straně se spojí v ekumenické bohoslužbě, která bude živě vysílána online.

Účastníky bohoslužby osloví i významné osobnosti českého a německého duchovního života - Tomáš Holub, biskup plzeňský a delegát ČBK pro ekumenu, Daniel Ženatý, předseda ERC a synodní senior Českobratrské církve evangelické, dále pak pravoslavný arcikněz Radu Constantin Miron, předseda Sdružení křesťanských církví v Německu, a Detlev Knoche, zástupce pro ekumenu evangelické církve v Hessensku. Po bohoslužbě bude příležitost k neformálnímu společenskému setkání všech zúčastněných prostřednictvím online platformy.

Křesťané z obou zemí chtějí touto bohoslužbou vyslat jasný signál, že i navzdory těžkostem, které dnešní pandemická doba přináší, jim záleží na ekumenických vztazích a na česko-německém porozumění.

Odkaz na bohoslužbu a na společenské setkání najdete na adrese www.ekumenickarada.cz/kirchentag.

Více informací:

Petr Jan Vinš, Ekumenická rada církví v ČR
Mobil:
734 641 687
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 


Nejnovější z ccsh.cz

Další aktuality pokračují na ccsh.cz