b_270_270_16777215_0_0_images_articles_ekumena_A4_2.jpg

Bohoslužba k modlitbě, zamyšlení a konání v oblasti klimatické spravedlnosti

V listopadu se měli v britském Glasgow sejít vrcholní světoví představitelé na zásadní klimatické konferenci OSN, která byla nyní přesunuta na příští rok. Abychom oslavili původní datum a zamysleli se nad svou rolí v prosazování ambicióznějších klimatických kroků v nadcházejícím roce, připojíme se spolu s dalšími ekumenickými partnery k Evropské křesťanské environmentální síti pro online bohoslužbu k modlitbě, zamyšlení a konání v oblasti klimatické spravedlnosti.
Registraci a další informace najdete zde
https://mcusercontent.com/ebf90afe96f5033772b0ec5ea/files/db0fae6c-a971-4f96-aa26-adb00310be58/Service_of_prayer_for_climate_justice_final.pdf

Nábožensky založená mládež Evropy volá po klimatické spravedlnosti

Světová studentská křesťanská federace pro evropský region (WSCF Europe) se spojuje s dalšími náboženskými organizacemi mládeže napříč Evropou, aby požadovala spravedlnost v oblasti klimatu. Klimatická krize je stejně velká a nebezpečná jako pandemie a může mít ještě katastrofičtější důsledky. Podívejte se na první video této série, kde se připravují na vydání první společné výzvy k akci během tohoto týdne:
Sledujte zde

Světoví anglikánští představitelé vyzývají ke „spravedlivé“ vakcíně proti nemoci Covid-19, dostupné pro nejzranitelnější obyvatele světa

Arcibiskupové anglikánského společenství vyzývají, aby případná vakcína proti Covid-19 byla vytvořena tak, aby byla dostupná i pro nejchudší obyvatele světa. Toto prohlášení učinili minulý týden po online setkání, na kterém byli informováni zástupci Světové zdravotnické organizace.
Čtěte více

22. Forum lidských práv EU NGO – Dopad nových technologií na lidská práva

22. Forum lidských práv nestátních neziskových organizací Evropské unie (EU NGO) – Dopad nových technologií na lidská práva se bude konat online 9. – 10. prosince 2020. Zúčastní se ho výkonná tajemnice CEC pro lidská práva Dr. Elizabeta Kitanovic.
Zaregistrujte se zde
Další informace

Mgr. Kateřina Vítková
Odbor pro ekumenu a vnější vztahy


Nejnovější z ccsh.cz

Další aktuality pokračují na ccsh.cz