b_270_270_16777215_0_0_images_articles_blava1.jpg

Pro druhou neděli velikonoční připravili duchovní Libor Klenovský s bratrem biskupem Janem Hradilem video se čtením textů (Sk 2, 14a22-32; 1. Petrův 1, 3-9; Jan 20, 19-31), promluvou a modlitbou. 

Sestry a bratři, milí přátelé,

je to zvláštní, že nás zcela neočekávaná choroba uzavřela do našich domovů. Kdyby mi někdo před měsícem něco podobného popisoval, budu mít za to, že jde o science-fiction z hororového filmu. Sejde se měsíc s měsícem a jedna pandemie ochromí celý svět. Situace tak trochu připomíná hororové skutečnosti popsané v poslední knize Nového zákona - ve Zjevení Janově. Bůh však v žádném případě, a tím jsem si úplně jistý, takto netrestá své nehodné děti. Je však pravdou, že my lidé se již drahně let chováme jako paraziti celého našeho bytí. Stačí se podívat na nakládání s životním prostředím. Stačí se podívat na náš přístup k nižším tvorům - zvířatům.

Nikdy jsme se neměli tak dobře, jako se máme dnes. Nevážíme si toho, stále si na něco stěžujeme. Neděkujeme s patřičnou pokorou Bohu. Pokud lidstvo nemá na tuto skutečnost doplatit, musí změnit postoj k celému životu na naší planetě. Věřím, že tato přetěžká situace bude mít vliv na novou tvorbu našich postojů, že budeme každým dnem vděčni za svůj život, ale i život celého světa. Je nutno překonat sobectví, je nutno překonat lhostejnost, je nutno překonat nevděk.

Sestry a bratři, věřím, že tento přetěžký čas překonáme. Dále se musíme modlit za nemocné, aby jim i Bůh byl nápomocen a dal dostatek síly k překonání této zkoušky. Lidstvo se chová jako lidé v Babyloně při stavbě Babylonské věže. Dochází ke zmatení jazyků a vzájemnému nepochopení. Máme však jistotu, kterou říká žalmista v Žalmu 23: bych měl jít údolím stínů smrti, nebudu se báti ničeho zlého, neboť Ty se mnou jsi.

Moji milí, pokud byste měli jakékoliv otázky, ale i některé potřeby, jsem vám jak telefonicky, tak mailovou poštou k dispozici.

Jan Hradil

(00420 602 05470 365, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)


Nejnovější z ccsh.cz

Další aktuality pokračují na ccsh.cz