b_270_270_16777215_0_0_images_21_ucitele.jpg

V pondělí 5.7.2021 od 17:00 srdečně zveme do kostela sv. Václva Na Zderaze na sváteční koncert Pěveckého sdružení moravských učitelů. 

V programu zazní výběr ukázek sborových děl českých i světových skladatelů od renesanční polyfonie až k soudobým kompozicím. Vstupné dobrovolné.

Program koncertu:

J. G. Handl Haec Dies
Resonet in laudibus
O magnum mysterium
G. P. Palestrina Pueri Hebraeorum
B. Smetana Modlitba
Tři jezdci
L. Janáček Veni Sancte
Ave Maria
P. Janczak Kyrie
Miserere
F.  M. Bartholdy   Beati mortui
O. Gjeilo Ubi caritas
P. Česnokov Sovjet Prevječnyj
J. B. Foerster Oráč
Svatý Václave

Řídí dirigent PSMU Jiří Šimáček

Pěvecké sdružení moravských učitelů patří k nejstarším mužským sborům v naší vlasti, který založil profesor Ferdinand Vach ze svých žáků a absolventů učitelského ústavu, jejich první vystoupení se uskutečnilo v sále kroměřížského Nadsklepí v červenci r. 1903. Od tohoto historického okamžiku přináší PSMU umělecké zážitky milovníkům hudby - sborového umění zvláště - již 118 let. PSMU naposledy vystoupilo 2. 3. 2020 v Parlamentu ČR při vzpomínce na prezidenta T. G. Masaryka, kterou pořádá tradičně naše církev. Pak přišla pandemie Covidu a s ní zákaz shromažďování spolu se zákazem zpěvu. A tak může být symbolické vystoupení PSMU po tak dlouhé odmlce, a to opět v Praze a v prostředí naší církve.

Moravští učitelé pro sváteční červencové dny připravili dvě vystoupení.

První - koncertní - se uskuteční v pondělí 5. 7. v kostele sv. Václava Na Zderaze v 17 hod. V programu zazní výběr ukázek sborových děl českých i světových skladatelů od renesanční polyfonie až k soudobým kompozicím. Vstupné dobrovolné.

V úterý 6. 7. na svátek M. Jana Husa pak vystoupí PSMU v 15 hod. při sváteční bohoslužbě v Betlémské kapli, kterou v přímém přenosu vysílá ČT na svém 2. programu.

Obě vystoupení PSMU řídí umělecký vedoucí a dirigent Jiří Šimáček.

Plakátek ke stažení


Nejnovější z ccsh.cz

Další aktuality pokračují na ccsh.cz