Církev československou husitskou tvoří křesťané, kteří usilují naplnit současné snažení mravní a poznání vědecké Duchem Kristovým, jak se nám zachoval v Písmu svatém a v podání starokřesťanském a jak je dosvědčen hnutím husitským, českobratrským a dalším úsilím reformačním.
Světová rada církví (WCC) na svém zasedání v jihoafrickém Johannesburgu koncem června vydala prohlášení, ve kterém vyzývá k ukončení izraelské okupace a zrušení nezákonné blokády Gazy.
(ČZ 27/2025) Jan Hus a husitství se během 19. století stali nejen prostředkem k uměleckému vyjádření mnohých spisovatelů, malířů a hudebních skladatelů, ale zároveň identifikačním a politickým nástrojem české společnosti, posilující své národní uvědomění v srdci rozlehlého rakousko-uherského soustátí.
Letošní setkání účastníků někdejších dětských táborů ve Zlaté Olešnici a následných putovních táborů mládeže nás zavedlo o posledním červnovém víkendu na Šumavu.
Letošní bohoslužba za Mistra Jana Husa se nesla v duchu jeho hlavní myšlenky hledání víry a pravdy. To připomenuly s ohledem na současné dění nejen osobnosti naší církve husitské, ale také představitelé dalších církví působící v České republice.
V den 610. výročí MISTRA JANA HUSA 6. 7. 2025 se rozezní automatické hraní nové zvonohry u Ambrože, které od tohoto dne bude znít Hradcem Králové dennodenně v časech 9.30, 12.00 a 17.00 hodin.
(ČZ 27/2025) Pán určil ještě sedmdesát jiných a poslal je před sebou po dvou do každého města i místa, kam měl sám jít...
Další aktuality pokračují na ccsh.cz