Bratr farář Pavel Kolář ve svém ‚Nedělním slově‘ promlouvá z Husova sboru v Praze Nuslích o biblickém textu vzkříšení Lazara. Čtení, které nás v této době silně zasahuje.
Církev československou husitskou tvoří křesťané, kteří usilují naplnit současné snažení mravní a poznání vědecké Duchem Kristovým, jak se nám zachoval v Písmu svatém a v podání starokřesťanském a jak je dosvědčen hnutím husitským, českobratrským a dalším úsilím reformačním.
(ČZ 18/2025) Tímto termínem lze chápat reakci českého národa na různé historické okamžiky. Slovy historika Petra Čorneje řekněme pro určitý okamžik v dějinách: „Husitství je vnímáno jako hnutí antiněmecké“, zde myšleno protiokupační, protifašistické.
(ČZ 18/2025) Základem Vejmelkova úspěchu v Pražském povstání bylo, že rychle zareagoval.
V neděli 4. 5. 2025 se v Husově sboru v Praze - Vinohradech konala bohoslužba Církve československé husitské s připomínkou 80. výročí ukončení 2. světové války.
Ve středu 30. 4. 2025 se v kostele sv. Václava v centru Ostravy konala ekumenická boslužba při příležitosti 80. výročí osvobození města a konce 2. světové války v Evropě.
Bohoslužba Ke Dni Země v přírodním areálu rodiště dr. Karla Farského ve Škodějově u Semil.
V pátek 25. 4. 2025 byla v zaplněné Katedrále sv. Víta na Pražském hradě sloužena zádušní mše, kterou vedl apoštolský nuncius v České republice Jude Thaddeus Okolo.
Další aktuality pokračují na ccsh.cz