Souhrn záznamů bohoslužeb z Církve československé husitské k první neděli adventní. Jeremiáš 33, 14-16; 1 Tesalonickým 3, 9-13; Lukáš 21, 25-36.

Církev československou husitskou tvoří křesťané, kteří usilují naplnit současné snažení mravní a poznání vědecké Duchem Kristovým, jak se nám zachoval v Písmu svatém a v podání starokřesťanském a jak je dosvědčen hnutím husitským, českobratrským a dalším úsilím reformačním.
Souhrn záznamů bohoslužeb z Církve československé husitské k první neděli adventní. Jeremiáš 33, 14-16; 1 Tesalonickým 3, 9-13; Lukáš 21, 25-36.
23. ledna přednášel biskup Lukáš Bujna na teologické fakultě v Palermu, kam byl pozván na mezinárodní konferenci věnovanou ekumenismu. Jeho příspěvek s názvem „Služba církví v zemi bez kořenů“ se týkal ekumenické spolupráce v českém pohraničí.
Od roku 1925 se táhne na Slovensku problém, který podnítil Pastýřský list slovenských římsko-katolických biskupů.
Audio a videozáznamy bohoslužeb a promluv z náboženských obcí Církve československé husitské z 25. ledna – 3. neděle po Zjevení Páně.
(ČZ 4/26) Když v létě 1936 slunce svítilo nad svahem mezi Štefánikovou a dnešní Slovenskou ulicí, parta dělníků začala s výkopovými pracemi pro kostel, jaký obyvatelé Zlína dosud neviděli.
Prohlášení bylo ERC a ČBK publikováno v Praze 26. ledna 2026.
(ČZ 4/26) Svobodná katolická církev vítá na svých bohoslužbách všechny. Nestaví kolem svých oltářů dělicí zdi.
Další aktuality pokračují na ccsh.cz