b_270_270_16777215_0_0_images_21_cropped-IMG_1814-upravene.jpg

V pondělí 22. března 2021 uplyne jeden rok od úmrtí první oběti koronaviru v naší zemi. Iniciativa Petra Pospíchala, Jany Hradilkové, Jana Kašpárka vybízí „věnuj 1 minutu uctění památky obětí pandemie“ (22.3. ve 12.00).

K iniciativě se připojuje také Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference, která prosí duchovní správce, aby v pondělí 22. března od 12.00 hodin nechali znít kostelní zvony jako připomínku za oběti nemoci covid-19.


https://www.minutaticha.cz/

https://www.facebook.com/minuta.ticha2021

mt_ignoreEkumenická rada církví se připojuje k minutě ticha za oběti pandemie

V pondělí 22. března se ve 12:00 hodin po celé republice bude držet minuta ticha za oběti pandemie COVID-19. Na tento den totiž připadá výročí od prvního dokumentovaného úmrtí na nákazu novým koronavirem. Během uplynulého roku zemřelo na následky tohoto onemocnění více než 24:000 našich spoluobčanů.

Ekumenická rada církví se rozhodnutím svého řídícího výboru připojuje k výzvě občanské iniciativy „Minuta ticha“ a prosí členské církve, aby vyzvaly své věřící k tiché modlitbě v poledne 22. března a tam, kde je to technicky možné, také vyzvaly duchovní správce farností a sborů k rozeznění zvonů na památku všech obětí pandemie a jako vyjádření podpory a účasti pozůstalým.

„Přispěje-li k této vzpomínce vyzvánění kostelních zvonů, připomínka památky obětí v médiích či důstojné a všech politických motivů prosté vzdání úcty obětem z úst veřejně působících osobností, budeme si jako společnost moci říct, že jsme nenechali zvítězit lhostejnost a nezájem o osudy druhých,“ stojí ve výzvě občanské iniciativy „Minuta ticha“, která tuto akci pořádá.

Další informace
ThDr. Petr Jan Vinš
generální sekretář Ekumenické rady církví
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mobil: 734 641 687


Nejnovější z ccsh.cz

Další aktuality pokračují na ccsh.cz