b_270_270_16777215_0_0_images_22_Kongresové_centrum.jpg

Vážené sestry a vážení bratři,

v prostorách Kongresového centra v Praze probíhá hromadná registrace Ukrajinců, kteří sem přicházejí jako váleční utečenci. Ve spolupráci Ekumenické rady církví v ČR a Hasičského záchranného sboru bude od dnešního dne 10. března 2022 v Kongresovém centru zřízena jednoduchá improvizovaná kaple.

Nyní se hledají dobrovolníci – duchovní, kteří se budou v kapli střídat a budou k dispozici k modlitbě a pastoračním rozhovorům.

  • Požadavek je ekumenická otevřenost (jde o kaplanskou službu podobnou služběv nemocnici; lze předpokládat, že většina lidí budou pravoslavní, menší část  řeckokatolíci popř. další konfese - nicméně doprovázení by mělo být k dispozici každému, bez ohledu na vyznání.)
  • Požadavek také je na (alespoň částečnou) znalost jazyka - ukrajinského nebo ruského. Nemusí to být úplná znalost, ale alespoň taková, která umožňuje základní dorozumění.

Nasazení těchto kaplanů by bylo v rotacích podle jejich časových možností - přičemž minimální délka rotace by byla 2 (ale raději 3) hodiny. Vše v koordinaci s psychologickou službou Hasičského záchranného sboru.

Prosíme zájemce, aby kontaktovali br. generálního sekretáře ERC Petra Jana Vinše na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či telefonním čísle +420 734 641 687.

Informaci o zapojení do této služby sdělte, prosím, také svému biskupovi a ses. Kateřině Klasnové, ředitelce Husitské diakonie (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), která veškerou pomoc naší církve koordinuje a eviduje.

Děkujeme.

Mgr. Jana Krajčiříková, tajemnice ústřední rady CČSH
ThDr. Tomáš Butta, patriarcha


Nejnovější z ccsh.cz

Další aktuality pokračují na ccsh.cz