b_270_270_16777215_0_0_images_21_Vyslanci_dobré_vůle.jpg

Na FB profilu Tomáše Petříčka, ministra zahraničí České republiky, bylo možno se dočíst:

Česko má tři nové Vyslance dobré vůle: Martinu Viktorii Kopeckou, Janka Rubeše a Jiřího Stracha. V této čestné funkci nám budou pomáhat šířit dobré jméno naší země v zahraničí. Za to jsem jim dnes poděkoval. Těším se na společné projekty.

FB Tomáš Petříček
FB Tomáš Petříček
▪️Martina Viktorie Kopecká je farářka Církve československé husitské a psychoterapeutka, která významnou měrou přispívá k boření mýtů v církevních otázkách. Od roku 2013 je členkou ústředního výkonného výboru Světové rady církví a od roku 2014 předsedkyní jednoho z jejích poradních orgánů ECHOS, která se věnuje otázkám mládeže a aktivnímu zapojení mladých v ekumenickém hnutí. Papež František ji za její ekumenickou činnost vyznamenal medailí a pozval ji, aby se zúčastnila biskupské synody ve Vatikánu.

▪️Janek Rubeš je český reportér, dokumentarista, režisér a moderátor. Proslavil se investigativními videi a reportážemi, ve kterých odhaluje podvodníky či turistické pasti v Praze i dalších městech. Časopisem Forbes byl v roce 2016 zařazen do žebříčku 30 pod 30, který označuje 30 nejtalentovanějších lidí v Česku, kteří ještě nedosáhli věku 30 let. Za rok 2018 získal za odvážnou investigativní žurnalistiku a odhalování tzv. šmejdů ocenění Novinářská křepelka v rámci Ceny K. H. Borovského.

▪️Jiří Strach je významný český filmový režisér. Mezi nejznámější patří Vůně vanilky, Povodeň, Operace Silver A, Brain Storm nebo seriál Ďáblova lest. Je ale také úspěšným režisérem pohádek, které jsou už nyní pokládány za českou vánoční klasiku. Příkladem jsou pohádky Anděl páně. Jeho díla jsou známá i v zahraničí.


Nejnovější z ccsh.cz

Další aktuality pokračují na ccsh.cz