b_270_270_16777215_0_0_images_articles_banner_www.aktualne.ccsh.cz.jpg

Poděkování duchovním, ale také všem těm, kteří je podporují technicky i jinak při natáčení různých bohoslužeb, kázání, promluv, divadelních scének, písniček, meditací a podobně.

V polovině března jsem nechal rozeslat do všech náboženských obcí CČSH žádost o zaslání informace o živém video- či audiovysílání bohoslužeb CČSH (či kázání apod.) přes internet a informace o odkazech na dodatečně umístěné video- či audionahrávky na webové či facebookové stránky. Rovněž jsem prosil o odkazy na webové stránky, pokud zde jsou umístěna kázání v textové podobě. Také jsem vysvětlil, za jakým účelem tyto odkazy v současné výjimečné situaci potřebujeme.

Děkuji všem, kteří skutečně zasílali informace o svých chystaných bohoslužbách, děkuji všem, kteří začali posílat texty nebo nahrávky svých kázání a celých bohoslužeb.

Děkuji také všem, kteří neváhali a rychle pochopili význam našich nových pružnějších stránek www.aktualne.ccsh.cz a co nejrychleji informovali členy obcí o vzniku těchto nových stránek na webových stránkách svých náboženských obcí, webových stránkách svých diecézí a ve své pastorační emailové či poštovní korespondenci.

Děkuji také všem, kteří vám pomáhali, vašim rodinným příslušníkům a přátelům, pomocníkům při zvládnutí záludnosti video či audio nahrávání, zveřejňování nahrávek na YouTube apod. A mé poděkování patří také všem těm, kteří na vašich nahrávkách tak krásně hrají či zpívají. A děkuji všem, kteří možná z mého výčtu vypadli: bohoslovcům, zaměstnancům našich úřadů, docentům, …

Mé poděkování neznamená, že už bychom končili, je to spíš vhodný moment se trochu nadechnout do dalšího času. Je to tedy také výzva: Posílejte, čím dřív, tím líp, své úvahy, svoji produkci, své nahrávky a fotky. Posílejte vše přes email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Pokud máte vhodné informace z ekumeny, pak pište sestře Dr. Haně Tonzarové (Kontakt pro vkládání článků z domácí a zahraniční ekumeny: Hana Tonzarová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Je milé vidět takhle naši církev ‚pohromadě‘. Máme k sobě často fyzicky daleko. Jsou mezi námi velké vzdálenosti. Pracujme na tom, ať nyní, když se najednou zvláštním způsobem spolu takto setkáváme, nás nedělí bariéry ideologické, bariéry povyšování se jedněch nad druhými. Pracujme na společném díle, na Boží vinici. Poctivě komunikujme a přikládejme ruku k dílu.

Tomáš Novák, vedoucí oddělení duchovní péče při naukovém odboru CČSH

 

 


Nejnovější z ccsh.cz

Další aktuality pokračují na ccsh.cz