b_270_270_16777215_0_0_images_articles_2019_HTK.jpg

„Konference Husitské teologie na HTF UK má za sebou již 5. ročníků a těší se účasti laiků i duchovních CČSH, za což jsme velmi rádi.“ uvedla sestra děkanka Kamila Veverková a vyzvala k přípravám 6. jubilejního ročníku, který se uskuteční ve spolupráci s Církví československou husitskou v termínu 19. a 20. listopadu 2020 na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy.

Pro tento rok byl zvolen název HT konference příznačně ke 100letému jubileu CČS(H) „Výzvy pro CČSH v 21. století“.
Call for papers (výzva k zasílání anotací možných příspěvků do programu konference) je otevřen do 15. září 2020. Přípravná komise konference sestaví program, který bude nejpozději 10. října zveřejněn na stránkách konference (www.htkonference.cz).

Kdo by podle Vás měl na konferenci promluvit? Jaké téma by podle Vás mělo na konferenci zaznít? A měli byste chuť Vy osobně nějaký příspěvek připravit? Nápomocny mohou být očekávané oblasti:

  1. Teologická reflexe a zhodnocení tradic a historických milníků služby CČS(H),
  2. Zhodnocení současného stavu a působení CČSH ve společnosti při pomoci člověku,
  3. Aktualizace a diskuze nad výzvami, vizemi a sebe-pochopením CČSH ve službě Bohu a pomoci člověku 21. století (v kontextu pohledů ekumenických i vnitro-církevních).
    Konkrétní zadání délky anotace a další informace naleznete na plakátu zde.

Tato konference „otevírá odbornou diskuzi v rámci husitské teologie, přináší aktuální témata z CČSH a nabízí jejich teoreticko-praktické zasazení do služby církve. V neposlední řadě je konference také místem setkání, výměny zkušeností a prostor pro diskuzi mezi pedagogy a účastníky.“ popisuje sestra děkanka a shrnuje: „Jsme jako církev i fakulta stále „na cestě“, učíme se naplňovat současný stav věcí vědeckým poznáním. Husitská teologická fakulta je pro Církev československou husitskou nejbližší partnerskou organizací, protože teoreticky zkoumá husitskou teologii. Každý neseme různá obdarování, naše fakulta nabízí odborné teoreticko-teologické vzdělání, možnosti specializovaného výzkumu, na základě kterého může církev prakticko-organizačně svou službu také zlepšovat, sociálně-psychologické poradenství ad. Ráda bych Vás v tomto směru povzbudila, abyste se na HTF, na mne či kolegy pedagogy, obraceli častěji, abychom mohli společně v rámci našich kateder pomáhat duchovním i laikům k nacházení moderní cesty k člověku ve 21. století.“

Zpracovala a na případné dotazy je Vám k dispozici Veronika Matějková – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Sledovat můžete také naši facebookovou stránku https://www.facebook.com/HTkonference/
Citace sestry děkanky jsou použity z otevřeného dopisu Ústřední radě pro 203. zasedání konané 23. května 2020.

pdfCal for papers HTK 2020


Nejnovější z ccsh.cz

Další aktuality pokračují na ccsh.cz