aktualne kalichCírkev československá husitská

AKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ POKRAČUJE NA
www.ccsh.cz

love uk

b_270_270_16777215_0_0_images_articles_spas_DD10.jpg

O seniory ve středisku Husitské diakonie – Domov U Spasitele ve Frýdlantě je díky skvělému personálu úžasně postaráno za každých okolností, a to nejen v době hrozby koronaviru. Všichni klienti jsou naštěstí zdraví a trápí je pouze dlouhé odloučení od jejich blízkých. I na to ale tým Domova myslí….

Domov U Spasitele nemá od počátku zavedení speciálního režimu nouzi o desinfekční prostředky a ochranné pomůcky. Město Frýdlant a místní komunita Vietnamců dodali seniorům jednorázové roušky. Respirátory pro změnu zaslalo jako dar město Hrádek nad Nisou a látkové ústenky seniorům posílají i různí dobří lidé. V dubnu navíc do Domova vtrhnul tým "Ghostbusters" firmy Dezinfekce-Ozon s.r.o., který zadarmo vyčistil všechny prostory proti virům a bakteriím.

Na život v rouškách si už obyvatelé domova zvykli, ale odloučení od rodin a jejich známých je mnohem těžší. Proto mají vždy obrovskou radost, když dorazí pošta. Domov zavedl také jakýsi systém vzkazů na dálku, které zveřejňuje na facebooku. Rodiny se díky tomu mohou dozvědět, jak se jejich „babičky a dědečkové“ mají. Všichni už se ale moc těší na osobní setkání...

Kateřina Klasnová
Ředitelka Husitské diakonie

Spapistel Spapistel Spapistel
Spapistel Spapistel Spapistel
Spapistel Spapistel Spapistel
Spapistel   


Nejnovější z ccsh.cz

Další aktuality pokračují na ccsh.cz